
consecintele actiunilor noastre ne strang de gat, putin le pasa ca intre timp am devenit mai buni(Andrea Foris)
in ultimul timp m am gandit mult la consecinte, la modul cum le gandim cum le percepem cum le acceptam si cum invatam din ele. si cand am citit asta am vazut cat de mult conteaza sa gandesti de doua ori inainte de a face ceva, pentru ca sa nu fie prea tarziu
pentru ca ori ce ai face nu poti sa schimbi trecutul chiar daca tu te ai schimbat.
m am gandit ca mai mult decat puterea de a ne cere iertare avem nevoie de puterea de a nu rani in primul rand

161108
nu stiu de ce tot amanam lucruriledar daca ar trebui sa ghicescas zice ca o facem mai ales din fricafrica de esec, frica de durere, frica de refuzuneori ne e frica pur si simplu sa luam o deciziepentru ca, daca e cea gresita?daca faci o greseala pe care nu mai poti sa o repari oricare este motivul pentru care ne e frica,un lucru e sigur:atunci cand durerea de a nu fi facut nimicajunge mai mare decat frica de a fi facut ceva.cel care ezita pierdesi totusicateodata trebuie sa invatam singuri......trebuie sa repetam propriile greselisa ne invatam fiecare lectiesa stii e mai bine decat sa te intrebisi pana si cel mai mare esec,pana si cea mai grava , de nereparat gresealasunt mai de preferatdecat sa nu incerci niciodata
we visited the Schonbrunn Palace.we thought this was the most impressive palace in Vienna, although we were definitely liked the back garden more
................si din cand in cand daca esti destept viata pe care o salvezi poate fi chiar a ta
cand ma uit la aceasta imagine ma gandesc ca asa sunt si eu, mii de parti\trairi care incearca sa dea contur vietii; ma uimit sa vad ca, culorile inchise sunt in afara cercului, imi vine sa rad pentru ca primul gand care l am avut a fost 'paharul pe jumatate plin', ma gandesc, cat de important sa ne concentram pe lucrurile pozitive si sa le lasam pe celelalte inafara;
imi place cum e si ma gandesc ca nu as vrea sa schimb culorile sau forma pentru ca daca te uiti atent are sens; ma ajuta sa inteleg mai bine, si paleta larga de culori ma ajuta sa am o imagine a 'lucrurilor fara imagine' si aici imi place cum vorbeste j. vanier 'communion means accepting people just as they are, with all their limits and inner pain, but also with their gifts and their beauty and their capacity to grow: to see the beauty inside of all the pain'
vine un moment cand e mai mult decat un joc.......................si ori mergi inainte ori te intorci si pleci
a fost un loc pentru copii, dar
nu am putut doar sa trecem pe langa el
a fost atat de aproape!!!!!!!!
ma gandesc de ce uneori ni se pare ca timpul poate lua alte valori?
sigur ca............
blandetea
...........te asteapta sa devii, sa te transformi
va fi inteles de demult care ii este locul
va alina durerile
sustine in adevar
va sti pe cand esti doar in prag
va vedea dincolo de ce se poate vedea
va nadajdui
va suferi in totul totului tau